Články


Volvo C30 „Black Design“

2011-04-11 Přečteno: 2 045x

Zaměřeno na výkon

Švédská automobilka Volvo nikdy nepatřila k těm, které by dávaly přednost výkonu před stylem. Velice důležitá pro ně je i otázka bezpečnosti posádky vozidla, a proto jejich automobily patří právem k těm nejbezpečnějším na světě vůbec. Ale změna je život a Volvo se proto rozhodlo vytvořit vůz, který by nejen byl stylový a bezpečný, ale dokázal se výkonově vyrovnat svým konkurentům.

Pouze do Itálie

Pod označením C30 „Black Design“ tak Volvo začalo vytvářet limitovanou edici automobilů, která bude čítat pouze 600 kusů. Dostupná však bude pouze v Itálii – to je velká škoda, neboť v jiných zemích by o toto Volvo mohl být také velký zájem.

Propracovaný exteriér

Na exteriéru se podílely společnosti Eidon a Berman, specializující se na zvláštní edice vozidel. Povrch vozidla je pokryt speciální vrstvou, která se tváří jako by byla vyrobena z uhlíkových vláken – nenechte se však zmást, je to jen napodobenina. Pokryta jí byla střecha i boční dveře. Přidány byly také zbrusu nové boční prahy, LED denní svícení a 17“ matná černá hliníková kola Fondmetal. Interiér vozu se příliš neliší od standardní verze – byla pouze vyměněna tkanina čalounění za kvalitnější.

Několik typů motorů

Volvo připravilo celou řadu motorů, kterými může být tato limitovaná edice poháněna – mezi ně patří základní 1, 6 – litrový D2 diesel s výkonem 115 koňských sil, dále 2, 0 – litrový dieselový motor D3 s výkonem 150 koní a 2, 0 – litrový motor s výkonem 145 koní.

Předčí konkurenci?

Cenové rozpětí je široké, konečná cena závisí na typu motoru – základní model stojí okolo 19 600 euro, za D3 zaplatíte 23 300 euro a za poslední jmenovaný motor pak 21 450 euro. Volvo se bude muset vypořádat s velkou konkurencí, kterou představuje především Volkswagen Golf a Audi A3. Volvo však vypadá mnohem lépe a je také zárukou bezpečí.

 

Zdroj : www.leftlanenews.com

Autor : Michaela

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články