Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Právní poradna

Reklamace práce servisu

5 měsíců, 7 dnů
panorain

Nechal jsem si přestavět auto na LPG. K přestavbě jsem dodal auto v perfektním stavu, mechanik se mnou neudělal zkušební jízdu a ni při předání ani při převzetí vozu, neudělal zápis při předání do opravy. Přestavba byla provedena a zaplacena. Během odjezdu jsem zjistil poruchu na automatické převodovce - podle všeho neřadí druhý stupeň. Během cca 10-ti minut jsem se vrátil pro mechanika, udělal zkušební jízdu s ním, ten akorát zkontroloval hladinu oleje v převodovce, zjistil že je ho dost, konstatoval poruchu převodovky a poslal mně ať si opravu zajistím sám. K poruše dle mne došlo v důsledku prací, což jsem písemně reklamoval. Mechanik dělá mrtvého brouka. Co dál?

Model: Volvo V70 I 2.5

Manuály: 3x Manuály uživatelské, 2x Manuály servisní


Odpověď 0

5 měsíců, 7 dnů
udm

Asi leda domáhat se soudně. Prvně si nechat udělat znalecký posudek od soudního znalce. Nechat závadu automatu opravit po dohodě se soudním znalcem v kvalitním servisu. Najít si dobrého právníka. A jak to v naši zemi chodí, pak se povleče roky soudní spor .. jehož výsledek je nejistý. Každopádně držím palce. Kde sis to LPG nechal montovat, v které firmě?

Repase automatických převodovek se většinou pohybujou okolo 40-60 tisíc Kč.


Komentáře (4)

Přidat komentář


  panorain, 5 měsíců, 7 dnů

LPG Autocentrum Lipník. Znám ho roky, nečekal jsem to.


  raolsa, 5 měsíců, 5 dnů

Nejdřív bych asi zjistil co vlastně závadu způsobilo. A teprve pak zkoušel něco vymáhat po mechanikovi. Nějak si totiž nedovedu představit jak by montáž LPG mohla způsobit vadu převodovky. Leda, že by někde poškodil kabeláž.


  guzmos27, 2 měsíců, 25 dnů

kamarade jestli ti zasahovali do palivoveho systemu za ucelem předělaní na LPG,nemá to s převodovkou nic společného,a jsou ti povinni dát 2roky zaruku na praci jen u palivove soustavy a motoru,převodovka s tím vubec nema co dělat,a za druhý jestli to není povolené výrobcem vozidla a tím myslím zásah do palivové soustavy a zmenu paliva atd. vubec nemas sanci s tim neco delat,tomu věř brácho....nezlob se


  Pes123, 1 měsíců, 14 dnů

Myslím si že je to shoda náhod pes