Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Autoservis

Výměna motoru D5244T za D5244T4, jde to? Nutně :(

5 měsíců, 20 dnů
Jani1007

Dobrý den, potřebuji nutně poradit. Koupila jsem Volvo XC90, manuál,v techničáku zápsáno: rok výroby 2005, D5244T 120 kw a zjistili jsme, že v autě je jiný motor 135 kw, D5244T4,v technickém průkazu není o něm ani zmínka, technická končí v listopadu 2017 a nevím, jestli s tímto projdu. Co musím podniknout, aby vše bylo v pořádku? Dostanu u Volva např. Prohlášení o shodě a pak mi to zapíšou do velkého TP, na kolik cca to vyjde jestli to tedy půjde, nebo je ještě nějaké jiné řešení? Smlouva je bohužel napsaná tak, že nemůžeme odstoupit, atd., prodávající to věděl a zatajil, ale má dost dobře napsanou smlouvu, tak s tím nehneme :( Děkuji moc za jakoukoliv radu. Jana

Model: Volvo XC90 I 2.5T

Manuály: 44x Manuály uživatelské


Komentáře (1)

Přidat komentář


  Včelda, 5 měsíců, 19 dnů

STK projdete. Spíš je šokující, že jste prošla evidenční kontrolou při přepisu auta. Tam by to totiž měli zjistit a v podstatě by se to auto ani nemělo nechat přepsat. Ale pokud jste prošla evidenčkou, pak je typ motoru v pořádku a problém bude spíš, jestli to není softwarová záležitost výkonu motoru. Jednoduše řečeno, si to před vámi prostě někdo chipnul. Asi bych to moc neřešil, pokud jste prošla evidenční kontrolou při přepisu, tak na STK se v tom už ďoubat nebudou.


Další otázky - XC90 I / Autoservis Vložit otázku

Hučení z podvozku Zdravím, nevíte náhodou co by mohlo způsobovat hučení od podvozku. Se zadníma kolama jsem lomcoval takže se zdá že ložiska jsou dobrý. A když zatáčím doleva tak to hučení skoro zmizí. Díky za rady.

Montaz prevodovky Zdravim, chci se zeptat jestli by slo misto 5st. Automaticke prevodovky dat novejsi 6 st. Automatickou prevodovku na XC90 r.v.2003, 120 kw ? Diky za rady.

Kysely kour XC90,r.v.2003, 2.4 D5, 120Kw. Kysely kour vychazi po celou dobu od nastartovani. A po zahrati motoru auto ale nekouri. Je to normalni nebo neco odeslo. Diky za radu.

Sháním držák vačky (most), Volvo XC90, r. 2003 Dobrý den, sháním náhradní držáky vačky (mosty). Tyto mosty jsou dvou šířek. Širší mám všechny, ale chybí mi ty užší. Vozidlo: Volvo XC90, D5 AWD Rok uvedení do provozu: 2003 Typ motoru: D5244T Palivo: NM Max. výkon (kW)/ P4 ot. (min.): 120,0/4000 Zdvihový objem (cm3): 2401 F......

Voda z klimatizace Dobrý den, prosím o radu o hledně problému s klimatizací. Ze spodních průduchů u nohou řidiče a spolujezdce mi vytéká velké množství vody. Nebo spíše kondenzátu z klimatizace.Kde mám hledat závadu. Děkuji za radu.

Volvo xc 90 nafta AWD xc 90 nafta AWD rok výroby 2004 - najeto cca 200 000 (koupeno v bazaru - asi stočené km) - při dojíždění k obci brždění motorem a mírné dobrždění brzdou - dojde ke škubnutí, na display zhasne symbol D na jeho místě se objeví pomlčka - automobil musím zastavit, vše pozhasínat a nastartovat znov......

Je možné demontovat opěrku hlavy na zadním sedadle XC90? Potřebovala bych kvůli dětské autosedačce demontovat opěrku hlavy na zadním sedadle. Podle manuálu to nejde, ale říkám si, že nějak to snad jít musí. Poradí mi někdo, nebo s tím mám jet do servisu, nebo to prostě vůbec nijak nejde? Díky předem.

Filtr sazí je plný Na informačním panelu mi hlásí že filtr sazí je plný , svítí též oranžový trouhelník coto pro mne znamená.Píše se tam ještě viz příručka ale v příručce jsem nic nenalezl.Můžete mi poradit co mám dělat?

hlášení závady? Volvo XC90 r.v. 2008 : hlásí mi to GESTION MOTEUR REPAR DEMANDEE a svítí žlutý trojúhelník s vykřičníkem - nevíte prosím vás někdo co to znamená? Díky.

Propadlá spojka Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, při koupi vozu VOLVO XC 90 r.v.2005 naj.320000 (manuál )se mi při sešlápnutí spojkového pedálu pedál propadl a zůstal viset na podlaze. Prodejce mi tvrdil, že je to jenom banalita prý nějaká pružinka a nebo spojkové ložisko oprava cca kolem 2000,- Nevím co je na to......

Volvo xc 90, automat Dobrý den, prosím o radu. Volvo XC 90, D5, 2004 se ve cca 260000 km odešla automatická převodovka (5ti rychlostní). Poraďte prosím jestli repas nebo koupit novou. Koupit jetou se mi zdá nesmysl. Pokud repas, kam se obrátit. Děkuji za odpověď. Milan Charvát